OUTSOURCING OPROGRAMOWANIA

Dlaczego warto zlecać tworzenie oprogramowania?

8 powodów, dla których to działa!

Outsourcing rozwoju oprogramowania to nowa norma. Jeśli rozwój Twojej firmy zależy od oprogramowania, a wewnętrzny zespół IT ma zbyt wiele rzeczy na głowie, powinieneś pomyśleć o outsourcingu.
Czy Twoja firma wymaga niestandardowego oprogramowania?
W tym artykule omawiamy korzyści płynące z rozwoju oprogramowania outsourcingowego oraz ośmiopunktową listę powodów, dla których oprogramowanie outsourcingowe dla firmy działa.
Outsourcing jest porozumieniem zawartym przez firmę z zewnętrznym dostawcą w celu wykonania prac związanych z oprogramowaniem, które mogłyby być wykonane we własnym zakresie. Jednak samodzielne opracowanie kompletnej aplikacji wymaga zarówno pieniędzy, jak i czasu. I szczerze mówiąc, nie każdy ma aż tak rozbudowany zespół IT.

Outsourcing rozwoju oprogramowania pozwala firmom osiągnąć większe korzyści, a także skupić się na swoich kluczowych zadaniach, bez inwestowania dużych pieniędzy i czasu.

Koncentrując się na konkretach to według Information Services Group szacuje się , że roczny globalny przychód z outsourcingu technologii informatycznych wynosi od 60 do 70 miliardów dolarów.

Outsourcing rozwoju oprogramowania zapewnia firmom przewagę konkurencyjną poprzez minimalizację kosztów, poprawę obsługi klienta i utrzymanie jakości produktu przy ograniczonym budżecie. Zobaczmy, jakie są korzyści z outsourcingu oprogramowania i jak efektywnie zlecać tworzenie oprogramowania.

Dlaczego outsourcing oprogramowania jest dobry dla Twojej firmy?

1. Dostęp do większej puli talentów i najnowszej technologii

Jednym z głównych powodów, dla których firmy zlecają tworzenie oprogramowania na zewnątrz jest ekspozycja na globalne talenty. Firmy nie mogą wymagać od swoich pracowników wszechstronnej wiedzy w zakresie każdej umiejętności i technologii.
Dzięki outsourcingowi oprogramowania firmy mają dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej na całym świecie, zwiększając w ten sposób swoje możliwości technologiczne i horyzonty.

Zespół outsourcingowy zajmuje się wszystkim, od rozwoju po wdrożenie, bez potrzeby dodatkowego szkolenia lub wskazówek.

Nie tracisz czasu oraz zasobów na rozwijanie projektu i zarządzanie nim, masz krótszy czas produkcji i wdrożenia, co skutkuje przewagą konkurencyjną firmy.

2. Większy nacisk na działalność podstawową

W dzisiejszych czasach firmy muszą znaleźć sposoby na innowacje i ekspansję, aby wyprzedzić konkurencję. Opracowywanie oprogramowania outsourcingowego umożliwia koncentrację na wzmacnianiu innych kluczowych procesów biznesowych. Nie przytłacza również pracowników wewnętrznych pracą, która przekracza ich kompetencje, co pozwala im bardziej skoncentrować się na strategicznych celach bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością.

To z kolei usprawnia procesy biznesowe i pomaga uwolnić i przydzielić więcej zasobów innym procesom, które sprawią, że biznes będzie działał bardziej efektywnie.

3. Oszczędności

Firmy mogą zaoszczędzić 30% na kosztach operacyjnych, zlecając rozwój swojego oprogramowania. Kiedy prowadzisz odnoszący sukcesy biznes, karuzela (głównie wydatków) nigdy nie przestaje się obracać.

Kiedy zlecasz tworzenie oprogramowania na zewnątrz, to może zaistnieć znaczna różnica w wynagrodzeniach pomiędzy krajami rozwiniętymi a rozwijającymi się.

Poza tym oszczędzasz pokaźną sumę pieniędzy w postaci wynagrodzenia i świadczeń pracowniczych. W przypadku outsourcingu wynajmujesz firmę do konkretnego zadania na określony czas w odróżnieniu od pracowników z którymi jesteś związany bardziej restrykcyjną umową o pracę.

4. Lepsze zarządzanie ryzykiem

Podczas inwestowania zasadniczo zaleca się dywersyfikację naszego portfela inwestycyjnego zamiast umieszczania wszystkich pieniędzy w jednym miejscu, aby zmniejszyć ryzyko. To samo dotyczy outsourcingu oprogramowania.

5. Dostosuj obciążenia szczytowe

Każda firma ma takie czasy, kiedy ich popyt jest najwyższy. Oznacza to redystrybucję dostępnych zasobów wewnętrznych do operacji i procesów, w których się nie specjalizują lub oznacza to zatrudnienie nowych pracowników.

Oba skutkują wyższymi kosztami i spadkiem wydajności. Dzięki outsourcingowi oprogramowania możesz po prostu zatrudnić skalowalny zespół na szczytowy okres bez absolutnego zaangażowania. Pomaga on zrównoważyć obciążenie, oszczędzając pieniądze i jednocześnie zwiększając wydajność.

6. Większe bezpieczeństwo

Zakładając, że Twój wewnętrzny zespół nie specjalizuje się w IT, istnieje spora szansa, że ​​ twoje oprogramowanie nie jest w bezpiecznych rękach, a luki w zabezpieczeniach narażą wrażliwe informacje na wyciek.

Opracowywanie oprogramowania outsourcingowego zapewni lepszą ochronę przed naruszeniami bezpieczeństwa IT. Zespół programistów zapewni, że kod i procesy związane z tworzeniem aplikacji są tak bezpieczne, jak to możliwe.

7. Spędzaj mniej czasu na wsparciu

Oprogramowanie wymaga regularnej konserwacji i wsparcia. Potrzebujesz dedykowanego zespołu, który zajmie się bieżącymi błędami i modyfikacjami. Zazwyczaj producent oprogramowania zapewnia wsparcie w ramach projektu lub umowy serwisowej.

Ponadto, jeśli istnieje znacząca różnica w strefie czasowej między Tobą a twoim dostawcą oprogramowania, Twoja firma może czerpać korzyści z całodobowej działalności biznesowej.

8. Skróć czas wprowadzania na rynek

Firmy na całym świecie dostrzegają potrzebę szybkiego wdrożenia oprogramowania. Dzięki outsourcingowi nie musisz polegać na dostępnych zasobach wewnętrznych podczas wprowadzania produktu na rynek. Możesz tak naprawdę tylko egzekwować harmonogram zgodnie z ustaleniami.

Zacznij od analizy procesów, które oprogramowanie ma zautomatyzować. Kiedy już zdefiniujesz potrzeby, zrób listę firm, które zajmują się outsourcingiem. Przedstaw swoje wymagania i zapoznaj się z poprzednimi doświadczeniami tych firm. Poproś o referencje.
Stwórz skonsolidowaną listę pytań, które zadasz potencjalnemu dostawcy oprogramowania.

Outsourcing oprogramowania maksymalizuje elastyczność. Opracowywanie oprogramowania outsourcingowego to doskonała opcja uzyskania cyfrowej transformacji i wzrostu dzięki innowacjom przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka i zwiększeniu zysku. Pomaga także firmom uzyskać przewagę konkurencyjną bez utraty koncentracji i wydajności.

Pierwotnie opublikowane na: BinaryFolks
Tłumaczone i opracowane przez Czesława Dobija na podstawie tekstu autorstwa Jyotirmay Samanta

Potrzebujesz konsultacji na temat outsourcingu? Napisz lub zadzwoń do nas.

Adobi

SenseIT
34-100 Wadowice
Plac Jana Pawła II 8

Dane kontaktowe

Email:
Telefon: +48 12 417 00 16